Zarząd

Jerzy Majewski – Prezes Zarządu

Wykształcenie wyższe, absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Administracyjnym.
 
Doświadczenie zawodowe z zarządzania projektami regionalnymi zdobywał pełniąc w latach 1991 – 1994 obowiązki członka zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Gdańsku i Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego SA. W latach 1995 - 2001 r. poszerzył swoją wiedzę w zakresie inwestycji kapitałowych, pracując jako dyrektor inwestycyjny w PTP Kleinwort-Benson, Everest Capital i BRE Private Equity. Od roku  2001 rozwijał swoje umiejętności menadżerskie zajmując różne stanowiska w ramach zarządów spółek (produkcyjnych i usługowych): m.in. Zakłady Metalurgiczne „Skawina” SA., IZO-ERG SA., Odratrans SA. Od 2005 r. pracował w grupie Orbis/Accor, pełniąc funkcje członka zarządu, wiceprezesa i prezesa w firmie prowadzącej działalność licencyjną HERTZ Lease i HERTZ Rent A Car. 
 
Jerzy Majewski był również przewodniczącym Rad Nadzorczych m.in. w spółkach: ZWSE Kraków S.A., ZWSE Wrocław S.A., POLAM-Nakło S.A., ELBUD-Poznań S.A., MERA-PNEFAL S.A., BYFUCH S.A., Krakowska Fabryka Aparatów Pomiarowych S.A., BUMAR-HYDROMA S.A., FAMOR S.A., FOTON S.A., Żegluga Bydgoska S.A., SEZAMOR S.A., GERLACH S.A., ZPS LUBIANA S.A., WISKORD S.A., INTERMODA S.A., PAFAL S.A., SANWIL S.A., PKS Tarnobrzeg Sp. z oo., Capital Parking Sp. z oo., POLMOZBYT Toruń Holding S.A.
 
 
 

Aleksandra Bilewicz – Członek Zarządu

Pani Aleksandra Bilewicz zdobyła wykształcenie ekonomiczne na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała najpierw jako współwłaściciel prywatnej firmy w obszarze usług dla ludności. Od 2003 roku pracowała w Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. jako specjalista w dziale administracji sprzedaży i logistyki, a od 2006 jako Kontroler Dywizji Betonowej, pełniąc funkcję kierownika działu i członka ex-comu. W 2012 roku rozpoczęła pracę na stanowisku Kierownika Działu Controllingu Przemysłowego w Bonduelle, będąc członkiem komitetu dyrekcyjnego fabryki. Od 2014 roku była Finance Managerem w Bydgoskich Fabrykach Mebli S.A., ze szczególnym uwzględnieniem prac projektowych nad nowymi rozwiązaniami z obszarów organizacji produkcji z uwzględnieniem wpływu na wynik spółki.

Zbigniew Szyfer – Członek Zarządu/Dyrektor ds. Eksploatacji

Wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalizacją Ekonomika i Organizacja Transportu Lądowego. 
Życie zawodowe związane z dwoma portami. 25 lat pracy w porcie Gdańskim, na różnych stanowiskach kierowniczych związanych bezpośrednio z przeładunkami i składowaniem towarów (Kierownik Bazy Specjalistycznej, Kierownik Wydziału, Kierownik Rejonu), jak również na stanowisku Prezesa Zarządu Spółek Przeładunkowych. W porcie Gdynia 11 lat pracy na stanowisku Dyrektora ds. Eksploatacji i Członka Zarządu w Bałtyckim Terminalu Drobnicowym Gdynia Sp. z o.o. / OT Port Gdynia Sp. z o.o.